ویزای توریستی کانادا

 

سالانه تعداد بیشماری توریست جهت سفر به کانادا به عنوان دومین کشور پهناور جهان در قاره آمریکا و دیدن منابع سرشار طبیعی با پهناورترین آبشار جهان یعنی آبشار نیاگارا، درخواست ویزا توریستی می دهند. همچنین اگر هدف تان بازدید از اقوام و دوستان، شرکت در همایش و کنفرانس و یا بازدید کاری و بیزینس است، می بایست حتما برای ویزای توریستی اقدام کنید.

 

انواع ویزا توریستی

ویزای توریستی کانادا به دو شکل:

 • یک بار ورود (Single Entry) و
 • چند بار ورود (Multiple Entry) و
 • سوپر ویزا کانادا صادر می گردد.

اما معمولا به شکل ویزای مولتی پل تا اعتبار پاسپورت کانادا صادر میشود. یکی از مزیت های ویزا مولتی پل کانادا این است که به دارنده ویزا این اجازه را می دهد که تا پایان مهلت قانونی ویزا به صورت نامحدود به این کشور وارد شود و در هر بار ورود، بدون محدودیت حداکثر تا ۶ ماه اقامت داشته باشد. در صورت تمایل، امکان تمدید اقامت قانونی وجود دارد.

 

نکات اخذ ویزا توریستی کانادا

 • چنانچه متقاضی دریافت ویزای توریستی کانادا هستید، کلیه مدارک مورد نیاز را به طور کامل و صحیح فراهم نمایید. توصیه می شود در این راه از کارشناسان و متخصصان این امر یاری بگیرید .
 • مهم ترین عنصر جهت دریافت نتیجه مثبت و اخذ ویزای توریستی متقاعد کردن آفیسر اداره مهاجرت مبنی بر اقامت موقت و بازگشت به کشور مبدا می باشد. ارائه تمکن مالی و اسناد مالکیت، وابستگی خانوادگی، اشتغال به تحصیل و یا کار، سابقه سفر و … در تصمیم گیری آفیسر پرونده و اخذ ویزا تاثیر شایانی دارد.

اگر چه سابقه سفر تنها فاکتور دریافت نتیجه مثبت نیست اما در نظر داشته باشید، افرادی که سابقه سفر به اتحادیه اروپا یا حوزه شنگن داشته اند، شانس بالاتری برای دریافت ویزا دارند.

 • در صورتی که هدف از سفر شما، دیدار اقوام و دوستان در کاناداست، ارائه دعوت نامه و مدارک مربوطه از ایشان الزامی می باشد.

 

دعوت نامه چیست؟

متقاضیانی که اقوام درجه یک و دو شامل فرزند، والدین، عمو/دایی، عمه/خاله و … و یا دوستانی در کانادا دارند که  شهروند و یا مقیم کانادا هستند و یا با ویزای دانشجویی و یا کاری در کانادا اقامت موقت دارند و قصد بازدید و ملاقات آنها را دارند می بایست حتما دعوت نامه در پرونده خود داشته باشند.

ارائه دعوت نامه به این معنا نیست که دعوت کننده از نظر قانونی در قبال بازدیدکننده پس از ورود به کانادا مسئولیت دارد اما می بایست در تنظیم دعوت نامه حسن نیت داشت و برای عمل به وعده هایی که در دعوت نامه به آن اشاره شده برنامه ریزی کرد.

 

مراحل اخذ ویزا توریستی

 • مشاوره و ارزیابی اولیه متقاضیان به صورت رایگان
 • جمع آوری مدارک مربوطه و تکمیل فرم های مهاجرتی
 • ثبت درخواست اولیه به صورت آنلاین به اداره مهاجرت
 • انجام بایومتریک (انگشت نگاری) پس از دریافت نامه مربوطه از اداره مهاجرت
 • انتظار جهت بررسی و نهایی شدن پرونده
 • ارسال اصل پاسپورت به مرکز صدور ویزا کانادا جهت الصاق ویزا در صورت قبولی

مدت زمان بررسی و صدور ویزای توریستی، بر اساس وب سایت رسمی اداره مهاجرت کانادا با توجه به شرایط حاکم تعیین می گردد. این زمان با توجه به عوامل گوناگونی نظیر شلوغی ویزا آفیس مربوطه، هدف از سفر و … متغیر می باشد اما مجموعه ما، تجربه موفق دریافت ویزای توریستی در بسیاری از پرونده ها را در حداقل زمان دارد.

 

ریجکتی ویزا کانادا 

اگر ویزا کانادا شما به هر دلیلی ریجکت شده است، ناامید نشوید. اولین قدم بررسی دقیق دلایل ریجکتی و سعی در رفع آنهاست. در این صورت پس از بهبود پرونده در زمانی مناسب می توانید اقدام به ارسال مجدد پرونده نمایید. بسیاری از پرونده ها حتی پس از چندین ریجکتی، موفق به دریافت نتیجه مثبت و ویزا شده اند. شما می توانید با کمک افراد آگاه و متخصص در این زمینه ابهامات و ایرادات پرونده را برطرف کرده تا موفق به دریافت ویزا شوید.

پس مستاصل و ناامید نباشید.

مهاجربال خدمات کاملی برای افرادی که سابقه ریجکتی ویزای توریستی دارند ارائه می دهد. این خدمات شامل اخذ نوت پرونده، بررسی و آنالیز دلایل ریجکتی، مشاوره تخصصی جهت تکمیل و تقویت پرونده جدید می باشد. البته چنانچه پرونده قبلی در دسترس نباشد پروسه کار کمی طولانی تر و پیچیده تر خواهد بود.