برنامه سرمایه گذاری کبک از تاریخ ۰۱ ژانویه ۲۰۲۴ مجدد بعد از مدت ها وقفه بازگشایی شد.

 

سرمایه گذاری کبک به عنوان یکی از برنامه های کسب اقامت دائم برای افرادی است که به دلیل سن بالا امکان مهاجرت و کسب اقامت دائم کانادا را از سایر برنامه ها ندارند.

 

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری استان کبک

 

برنامه ی سرمایه گذاری استان کبک به منظور جذب متقاضیانی ست که دارای تجربه تجاری، بیزینسی و یا توان مدیریتی هستند. این برنامه  به عنوان یکی از بهترین و مطمئن ترین روش های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری جهت اخذ اقامت دائم کشور کانادا می باشد. شایان ذکر است که متقاضیان سرمایه گذاری کبک پس از دریافت اقامت دائم و ورود به کبک، هیچ گونه الزامی به زندگی، فعالیت شغلی و یا راه اندازی تجارت در استان کبک را ندارد و می توانند با اختیار و بدون هیچ منع قانونی در استان ها و ایالت های دیگر کانادا زندگی و فعالیت کنند. همچنین همزمان با متقاضی اصلی، اعضای خانواده درجه یک شامل همسر و فرزندان وابسته زیر ۲۲ سال، اقامت دائم کانادا را دریافت خواهند کرد.

شرایط اقدام از طریق برنامه سرمایه گذاری کبک

  • حداقل دارایی منقول و غیر منقول در ایران به میزان ۲ میلیون دلار كانادا. این دارایی می تواند به صورت ملك، سهام، پول نقد و … به نام متقاضی یا همسر باشد و باید از راه قانونی کسب شده باشد.
  • داشتن حداقل ۲ سال سابقه مدیریت (مدیریت عامل، رئیس هیئت مدیره و …) در۵ سال گذشته و یا دو سال سابقه کسب و کار فعال (پروانه کسب، دارندگان شرکت حقوقی، پروانه فعال مطب برای پزشکان و…)
  • سرمایه گذاری به مبلغ یک میلیون به صورت سپرده در طی ۵ سال. مبلغ سرمایه گذاری یک میلیون دلار بدون هیچگونه سودی بعد از ۵ سال به متقاضی باز گردانده می شود و این سرمایه گذاری تحت نظر دولت کبک می باشد و کاملا تضمین شده است.
  • سرمایه گذاری به مبلغ دویست هزار دلار به دولت کانادا (غیرقابل عودت)
  • مدرک زبان فرانسه در مهارت صحبت کردن در سطح ۷

پس از پذیرش درخواست و پرداخت مبلغ سرمایه گذاری،‌ متقاضی گواهی انتخاب کبک CSQ را دریافت می کند. این گواهی به منزله تایید شما در استان کبک می باشد.

بعد از دریافت CSQ متقاضی به همراه اعضای خانواده وابسته مجوز کار ۳ ساله دریافت می کنند.  فرزندان نیز تحت تکفل متقاضی نیز امکان مهاجرت به کانادا را خواهند داشت.

پس از دریافت ویزای کاری می‌توانید به کبک بروید و مجوز کار خود را دریافت می کنید.

طی ۲ سال پس از صدور مجوز کار، می بایست شرایط اقامت ۱۲ ماهه برای زندگی در کبک را به‌دست بیاورید. این شرایط می‌تواند با ترکیب ۶ ماه اقامت توسط متقاضی اصلی و شش ماه دیگر توسط متقاضی اصلی یا همسرش انجام شود.

بعد از اثبات اقامت ۱۲ ماهه در کبک و گواهی CSQ می توانید درخواست خود را برای پرونده اقامت دائم به دولت فدرال ارسال کنید.

 

مزایای اقدام از طریق برنامه سرمایه گذاری کبک

  • عدم نیاز به ارائه بیزینس پلن (Business Plan) و راه اندازی بیزینس و کارآفرینی
  • هیچ گونه محدودیت سنی وجود ندارد
  • انجام مصاحبه به زبان فارسی در صورت لزوم با حضور مترجم
  • دریافت اقامت دائم کانادا برای متقاضی اصلی، همسر و فرزندان وابسته زیر ۲۲ سال
  • برای شروع اولین قدم رو بردار و برای مشاوره با ما تماس بگیر

اعضای تیم مهاجربال با سالها تجربه در انجام فایل های سرمایه گذاری و داشتن پرونده های موفق، شما را در این مسیر همراهی خواهد کرد. با توجه به پیچیدگی های این نوع پرونده و پروسه طولانی تهیه و جمع آوری مدارک می توانید برای شروع پروسه و ارزیابی اولیه با ما در تماس باشید.

درباره استان کبک

استان کبک که با نام ” la belle province ” ( ایالت زیبا ) توسط محلی هایش شناخته می شود، بزرگترین استان کانادا با جمعیتی بالغ بر ۷,۶۰۰,۰۰۰ نفر می باشد. کبک استانی پرطراوت و چند فرهنگی است و اغلب با عنوان ” اروپای آمریکای شمالی ” شناخته می شود. همچنین کبک به خاطر جنگل های وسیع، تپه های گرد و مسیرهای آبی بی شمارش مشهور است. کبک تنها استانی است که زبان رسمی آن فرانسوی است. مرکز آن شهر کبک سیتی (Quebec City) است (۶۷۰,۰۰۰ نفر). مونترال (Montreal) دومین شهر بزرگ کانادا ( ۳.۶ میلیون نفر ) و دومین شهر بزرگ فرانسوی زبان در دنیا، نیز در استان کبک قرار گرفته است. اقتصاد کبک بسیار صنعتی شده و متنوع است. این ایالت به تنهایی جایگاه سی و هشتمین اقتصاد بزرگ در دنیا را دارد. بخش ساخت و تولید پیشرفته کبک، محصولات بسیار متنوعی برای صادرات تولید می کند که از این دست میتوان به لوازم کنترل ترافیک هوایی، نرم افراز، قطارهای زیر زمینی، هلیکوپتر، دیسک فشرده، تصفیه کننده های هوا و اسباب بازی اشاره کرد. مونترال، مرکز تجاری ایالت، صنایع رقابتی در زمینه های فضا و هوانوردی، داروسازی، مخابرات، انرژی، حمل و نقل، و مالی را  توسعه داده است. همچنین مونترال اخیرا برای نرم افزارهای راه اندازی اش، به همراه ونکوور به عنوان مرکز اصلی تولید فیلم معروف شده است.

کبک جایگاه فرهنگی باطراوت است که نقش مهمی در جذب بازدیدکنندگان از کانادا و سراسر جهان ایفا می کند. از یک طرف، تلاش های بسیار زیاد برای زنده نگه داشتن میراث فرانسوی ایالت ،این اطمینان را به وجود می آورد که در آنجا هنر، آشپزی، و امور فرهنگی بی نظیر در جهان رونق داشته باشد. به علاوه، مهاجرت از سراسر جهان به این ایالت به ایجاد جامعه ای چند فرهنگی کمک کرده است. این دو عامل با هم ترکیب می شوند تا فرهنگی شکوفا را به وجود آورند که برای هرکس، چیزی برای ارائه دارد.

بر اساس توافق نامه ی کانادا- کبک، استان کبک مهاجرانی که در محدوده ی کبک ساکن می شوند را انتخاب می کند.