درباره کانادا

کشور کانادا با جمعیتی بیش از ۳۸ میلیون نفر، شمالی ترین کشور قاره ی آمریکا و دومین کشور بزرگ جهان است. نام کانادا از واژه سرخ‌پوستی Kanata به معنی «دهکده» یا «سرپناه» می‌آید.

آب و هوای کانادا

کانادا سرشار از منابع طبیعی است. آب و هوا و دمای کشور پهناور کانادا از استانی به استان دیگر کاملا متفاوت است. زمستان‌ها در کانادا در برخی نواحی که دارای آب و هوای قاره ای هستند می تواند بسیار سرد شود; این در حالی است که در برخی دیگر از مناطق، در همین زمان، شاهد هوایی مطلوب و گرم هستیم! شرایط آب و هوایی کانادا به گونه ای است که برای هر سلیقه ای گزینه مناسبی دارد. به عنوان مثال آب و هوا در بخش جنوب غربی، جایی که شهر ونکوور در آن قرار دارد، معتدل است و پایتخت کانادا، شهر اتاوا با رکورد شب های زمستانی  ٣٥ درجه ی سانتیگراد زیر صفر دومین پایتخت سرد دنیاست. بيشتر كانادا چهارفصل بهار، تابستان، پاييز و زمستان را به شکل قابل تفكيك  تجربه مي كند.

اقتصاد کانادا

آبشار نیاگارا، پهناورترین آبشار جهان هم در مرز مشترک با ایالات متحده قرار گرفته است. به سبب نزدیکی جغرافیایی این کشور با آمریکا، روابط اقتصادی این دو کشور بسیار گسترده می باشد. به دلیل حجم بالای معاملات کانادا و آمریکا،  این دو کشور بزرگ‌ترین رابطه اقتصادی را در جهان دارند. کشور کانادا یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان محسوب می‌شود و اقتصاد آن از تنوع و گوناگونی فراوانی برخوردار است. کانادا در بین ۱۰ کشور اول تولید کننده دنیا قرار می گیرد. بیشترین شرکت های تولیدی کانادا در ۲ استان کبک و انتاریو قرار دارند.

کیفیت زندگی در کانادا

یکی از دلایل مهم برای انتخاب کانادا به عنوان مقصد مهاجرت، کیفیت زندگی در این کشور میباشد. شاخص هایی از قبیل استاندارد بالای زندگی، اهمیت به مسائل زیست محیطی، سطح تحصیلات و بهداشت رایگان، باعث شده است که کانادا بمدت تقریبا ۱۰ سال متوالی بهترین کشور از نظر زندگی در جهان شناخته شود.

کانادا توسط مهاجران از تمام نقاط دنیا در بیش از صد سال گذشته شکل گرفته است و در این بین مهاجران آسیایی نقش بسزایی داشته اند. بعبارتی باید گفت کانادا یکی از بهترین کشورهای مهاجر پذیر برای شما و خانواده شما به منظور تشکیل یک زندگی جدید و یکی از بهترین انتخابها برای آینده فرزندان شما میباشد.

پایتخت کانادا

اتاوا که در استان انتاریو واقع شده است، پایتخت کشور کانادا می باشد. اتاوا شهری آرام است که آمار جرم و جنایت بسیار پایینی دارد. یکی از دلایل شهرت این شهر وجود پزشکان متخصص و مهم شمردن علم پزشکی در این شهر می باشد. دوچرخه هم در این شهر طرفداران زیادی دارد و مردم شهر به قدری با ورزش میانه خوبی دارند که بسیاری از مسیرهای خود را با دوچرخه طی می کنند.

دو زبان رسمی کشور کانادا

انگلیسی: زبان مادری حدود ۶۵ درصد از مردم کانادا و

فرانسه: زبان اول ۲۱ درصد از جمعیت این کشور می باشد.

استان ها و مناطق کشور کانادا

کانادا ۱۰ استان و ۳ منطقه دارد که هر یک از آنها دارای مرکزی هستند که در زیر به آنها اشاره شده است:

  • آلبرتا (ادمونتون)
  • بریتیش کلمبیا (ویکتوریا)
  • جزیره پرنس ادوارد (شارلوت تاون)
  • منیتوبا (وینیپگ)
  • نیوبرانزویک (فردریکتون)
  • نوا اسکوشیا (هلی فکس)
  • اونتاریو (تورونتو)
  • کبک (کبک سیتی)
  • ساسکاچوان (رجینا)
  • نیوفاندلند و لابرادور (سنت جانز)

– Atlantic یا منطقه آتلانتيک: از مجموعه استانهای Nova Scotia, New Brunswick, Prince Edward Island و Labrador & NewFoundland   تشکيل شده و ماهيگيري،‌ کشاورزی، جنگلداری، استخراج معدن و توريست از مهمترين فعاليت های منطقه آتلانتیک به شمار ميرود.

– Central Canada یا کانادای مرکزی: از مجموعه استانهای Ontario و Quebec تشکيل گشته است. اين منطقه پرجمعيت ترين ناحيه در کشور کانادا است. انتاریو و کبک مجموعا بیشترین سهم از تولید محصولات کانادا را دارا هستند.

– Prairies یا منطقه فلات: از مجموعه استانهای Manitoba، Saskatchewan و Alberta تشکيل شده است. بیشتر زمینهای این ناحیه صاف و بارور می باشد و برای کشاورزی ایده آل هستند. همچنین این مناطق  غنی از منابع انرژی می باشد. این منطقه از کوههای راکی آغاز شده و در غرب آلبرتا به پایان میرسد. سلسله جبال راکی شامل بلندترین قله های آمریکای شمالی میباشند.

– West Coast یا سواحل غربی: شامل استان British Columbia است که به دلیل دامنه ها و جنگل های بسیار زیبایش مشهور می باشد. منابع طبیعی این استان از قبیل چوب و ماهیگیری برای اقتصاد کشور بسیار مهم میباشد. ميوه کاری و توريسم از ديگر فعالیتهای مهم اين استان ميباشد.

 North یا منطقه شمال: این منطقه از مجموعه سه سرزمین کانادا تشکیل شده و شامل Yukon ، Northwest Territories و Nunavut است. این منطقه یک سوم از زمینهای کانادا را تشکیل میدهد. از منابع مهم این منطقه می توان به نفت، گاز طبیعی، طلا، روی و سرب اشاره کرد.