سایر خدمات

هر ساله افراد بی شماری از سراسر جهان تصمیم به مهاجرت و اخذ ویزا می گیرند. قدم گذاشتن به کشوری جدید با فرهنگ و قوانین جدید نیاز به اطلاعات به روز و آگاهی از قوانین مهاجرتی دارد. گروه خدمات مهاجرتی مهاجربال مفتخر است که علاوه بر خدمات اصلی مشاوره و وکالت پرونده های مهاجرتی و ویزا کانادا، سایر خدمات زیر را به موکلین خود ارائه می دهد. تلاش ما این است که مسیر مهاجرت شما را هموار کنیم. ما از آغاز تا پایان همواره در کنار شما هستیم.

سیتیزن شیپ (اخذ پاسپورت کانادایی)

دریافت پاسپورت کانادا به معنی دریافت شهروندی این کشور است. قبل از اخذ پاسپورت کانادا، متقاضی می بایست دارای اقامت دائم کانادا باشد.

یکی از ویژگی های پاسپورت کانادا، ارزش و اعتبار بالای آن است. دارنده پاسپورت کانادا می تواند بدون محدودیت و اخذ ویزا به بیش از ۱۸۵ کشور دنیا از جمله آمریکا، استرالیا، انگلیس و غیره سفر کند.

 

شرایط اخذ شهروندی کانادا:

  • متقاضی دارای اقامت دائم کانادا باشد
  • متقاضی در ۵ سال گذشته حداقل ۳ سال (۱۰۹۵ روز) در کانادا اقامت داشته باشد
  • ارائه مدرک در خصوص توانایی زبان انگلیسی یا فرانسه. ارایه این مدرک برای متقاضیان بین ۱۸ تا ۵۴ سال  الزامی است.
  • قبول شدن در امتحان سیتیزن شیپ
تمدید کارت اقامت دائم کانادا (PR Card Renewal)

کارت اقامت دائم در اولین ورود در خاک کانادا صادر میشود و مدت اعتبار آن پنج سال می باشد. اگر فردی وضعیت اقامت خود را از دست دهد کارت پی آر او نیز باطل میشود.

بر اساس قانون اقامت کانادا، در صورت اقامت متقاضی به مدت دو سال (۷۳۰ روز) در پنج سال گذشته، متقاضی می تواند کارت اقامت خود را برای ۵ سال دیگر تمدید نماید.

شایان ذکر است که در مدت زمان حضور و اقامت در کانادا، متقاضی الزامی برای کار و یا درس خواندن نداشته و صرفا مدت زمان حضور فیزیکی او در کانادا مد نظر خواهد گرفت. فرد دارای اقامت دائم کانادا میبایست در بازه زمانی ۵ سال گذشته، مجموعا ۷۳۰ روز در کانادا حضور فیزیکی داشته باشد تا اقامت دائم خود را از دست ندهد.

سوالی که برای خیلی از افراد مطرح است، این است که آیا با سپری کردن ۷۳۰ روز امکان اخذ پاسپورت کانادایی وجود دارد؟ خیر. این ۷۳۰ روز صرفا منجر به تمدید کارت اقامت دائم می شود. برای واجد شرایط شدن برای شهروندی کانادا می بایست ۱۰۹۵ روز در کانادا اقامت داشته باشید.

تمدید اقامت موقت (برای دارندگان ویزای توریستی)

در صورتیکه با ویزا موقت توریستی در کانادا هستید و مدت زمان مهلت قانونی شما در کانادا در حال تمام شدن است می بایست قبل از اتمام آن، نسبت به تمدید آن اقدام کنید. طبق قانون اداره مهاجرت کانادا به عنوان توریست شما می توانید به مدت ۶ ماه به طور مداوم در هر بار ورود به کانادا، حضور داشته باشید. چنانچه به هر دلیلی تمایل دارید مدت زمانی بیش از ۶ ماه در کانادا باشید می بایست حداقل ۳۰ روز قبل از اتمام اقامت ۶ ماهه در کانادا نسبت به تمدید آن اقدام نمایید.

 

تمدید پرمیت تحصیلی و کاری

متقاضیانی که ویزا تحصیلی و یا کاری خود را دریافت کرده اند، در اولین ورود به کانادا “پرمیت” خود را جهت تحصیل و یا کار در کانادا دریافت می کنند که تاریخ اعتبار دارد. بر اساس قوانین مهاجرتی کانادا هر فردی که تمایل به تحصیل یا کار در این کشور دارد می بایست پرمیت و وضعیت اقامتی معتبر داشته باشد. پس بسیار اهمیت دارد که قبل از انقضای اعتبار “استادی پرمیت” و یا “ورک پرمیت” نسبت به تمدید آن اقدام کنید. بهترین زمان جهت تمدید پرمیت حداقل ۳۰ روز قبل از تاریخ انقضا می باشد. اگر تمامی شرایط لازم برای ادامه اقامت موقت در کانادا را دارید و از قوانین مربوط به ویزا خود تبعیت کرده اید، پس می توانید درخواست خود را برای تمدید ارسال کنید.

اگر پرمیت شما منقضی شده است و هنوز نسبت به تمدید آن اقدام نکردید قانونا اجازه تحصیل و یا کار را ندارید چون وضعیت اقامتی خود را از دست داده اید. در این صورت ۹۰ روز فرصت دارید که وضعیت اقامتی خود را برگردانید.

تحلیل ویزاهای ریجکت شده و دریافت نوت پرونده

یکی از دغدغه های تمامی متقاضیان مهاجرت به کانادا و متقاضیان ویزا توریستی، تحصیلی و کاری این است که ریجکتی پرونده قبلی آنها چه تاثیری در روند پرونده جدید آنها خواهد داشت. یکی از اقدامات موثر در این زمینه دریافت نوت آفیسر جهت بررسی نظر آفیسر و دلایل ردی پرونده می باشد. دریافت مشاوره آگاهانه با مشاورین مجرب موسسه ما به شما در ارسال پرونده جدید کمک می کند. همچنین در صورت نیاز به ارسال اعتراض به رای آفیسر و یا ارسال مجدد پرونده قبلی می توانید از خدمات ما بهره مند شوید.

ارائه خدمات پس از ورود به کانادا

یکی از خدمات متمایز مهاجربال ارائه خدمات پس از ورود به کانادا می باشد.

همه ما می دانیم که مهاجرت به یک کشور جدید و آشنا نبودن به شرایط و قوانین حاکم بر آن کشور باعث بروز مشکلاتی در ابتدا جهت شروع زندگی جدید برای مهاجرین می گردد.

شرکت مهاجربال خدمات زیر را به موکلین خود ارائه می دهد تا همراهی مطمئن در این مسیر جدید باشد:

  • پیکاپ شما از فرودگاه به محل اقامت
  • همراهی با شما برای انجام اموری همانند افتتاح حساب بانکی، اخذ گواهینامه، امور بیمه، اجاره/خرید ماشین، اخذ سیم کارت و بسیاری موارد دیگر
  • خدمات اسکان شامل اجاره محل اقامت موقت و یا بلند مدت

خرید خانه، خرید بیزنس و اجاره دفتر کار